9.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Шефот на грчката дипломатија на средба со Помпео во Вашингтон

Најчитани вести

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас и неговиот американски колега Мајк Помпео денеска ќе се сретна во Вашингтон. На средбата се очекува да разговараат за прашањата од билатерален, регионален и меѓународен интерес.

Дендиас ќе престојува во дводневна посета на САД, а ќе оствари средби и со советникот за национална безбедност на американскиот претседател Џон Болтон, со сенаторот Боб Мендез и ќе учествува на министерската конференција за унапредување на верската слобода што ќе се одржи во Вашингтон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com