24.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас во Скопје

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи на Германија Хајко Мас во текот на денешната работна посета на Северна Македонија е планирано да има средби со претседателот Стево Пендаровски и со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров.

На заедничка иницијатива на германското Министерство за надворешни работи и претседателот на Северна Македонија ќе се одржи дебата на тема „Тековни состојби и предизвици во реформите во сферата на правната држава“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com