30.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Шефилд Јунајтед повторно го сруши трансфер рекордот на клубот

Најчитани вести

Шефилд Јунајтед го привлече Лус Мусе од Борнемут за рекорден трансфер, потврдија од повратникот во фудбалската елита на Англија. 23-годишниот напаѓач потпиша договор за три сезони со „сечилата“. Британските медиуми објавија дека износот на трансферот платен од страна на Јунајтед бил над 10 милиони фунти.

Французинот е петто ново засилување на Шефилд за летото 2019 година. Тимот го сруши рекордот за најскап клубски трансфер по трет пат во овој трансфер прозорец.

– Лис е голем, брз и е различен тип фудбалер кој може да игра на врвот на нападот. Неговото привлекување е фантастична работа за нас и очекуваме наскоро да се приклучи на составот, изјави менаџерот на Шефилд Јунајтед, Крис Вајлдер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com