18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Шест познати дами се соблекоа во борба против ракот на дојката

Најчитани вести

Шест дами познати во јавноста се соблекоа и се сликаа само по градник како поддршка за болните од рак на дојката но и да ја разбудат светса кај дамите. Биди храбра и погледни зад градникот е  пораката на Александра Илиева, Тамара Ристовска, Катерина Шехтанска, Дани Димитровска, Татјана Стојановска и Искра Канзурова.  Нивната порака, сублимирана во кампања „Погледни зад градникот“ е со превенција и информираност, жените да го надминат стравот од неубавите предизвици на животот. Запознавањето со опциите за превенција и лекување на ракот на дојката е единствената опција да најдат храброст за себе и да ги охрабрат најблиските, во случај на предизвиците од оваа болест.

Александра Илиева (музичар)

Татјана Стојановска  (ТВ презентаер)

Искра Канзурова (ТВ водител)

Дани (музички артист)

Катерина Шехтанска (актерка)

Тамара Ристовска (актерка)

Текстот Шест познати дами се соблекоа во борба против ракот на дојката е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com