-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Шест лица повредени во пукање во Марсеј

Најчитани вести

Шест лица се повредени во пукање што се случило во бар во Марсеј.

Пукањето се случило околу 21.30 часот, кога вооружен напаѓач на мотор стигнал до барот и отворил оган, а потоа избегал, соопштија полициските власти.

Еден од шестмината повредени е во критична состојба.

Локалните медиуми шпекулираат дека нападот е поврзан со организиран криминал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести