Home » Шест бродови со жито ги напуштија пристаништата во Украина откако Русија повторно се приклучи на договорот

Шест бродови со жито ги напуштија пристаништата во Украина откако Русија повторно се приклучи на договорот

by Журнал.мк

Шест бродови натоварени со жито денеска ги напуштија украинските пристаништа. Тоа се случува еден ден откако Русија се врати на договорот за дозволување извоз преку Црното Море, изјави турскиот министер за одбрана

„По продолжувањето на иницијативата за жито, шест бродови ги напуштија украинските пристаништа“, изјави министерот за одбрана Хулуси Акар, цитиран од официјалната новинска агенција Анадолија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More