-0.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Шестмина повредени по излетување на возило на пат кон Попова Шапка

Најчитани вести

Тетово, 12 август- Шест млади лица се повредени при излетување со возило на патот Тетово-Попова Шапка кај селото Лисец. Тетовската полиција информира дека незгодата се случила ноќеска, еден час по полноќ.

-Патничкото моторно возило „бмв“ со тетовски регистарски таблици, управувано од 19-годишниот Т.Т. од Лисец, излетало од коловозот во близина Лисец. При тоа возачот и петте сопатници во возилото на возраст од 16,18,19 и 20 години се повредени. Тие се пренесени во Тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово

Полицијата извршила увид на местото на сообраќајната незгода.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести