4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Шестмина мигранти приведени на автопатот Куманово-Табановце

Најчитани вести

Во комбе биле откриени шестмина мигранти на автопатот Куманово – село Табановце, во близина на обиколницата. Од нив тројца биле од Пакистан, двајца од Авганистан и еден од Иран.

Мигрантите биле приведени и предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести