1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Шекеринска и Галовеј ќе потпишат меморандум за разбирање во областа на одбраната

Најчитани вести

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј денеска ќе потпишат меморандум за разбирање во областа на одбраната.

-Меморандумот овозможува креирање ќелија за координација на обуката од Обединетото Кралство, стационирана на армискиот полигон „Криволак“, информира Министерството за одбрана.

По потпишувањето на меморандумот, министерката Шекеринска и амбасадорката Галовеј ќе дадат изјави за медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести