12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Шекеринска: Заев ќе има противкандидати во СДСМ, но нема да бидат фаворити

Најчитани вести

Актуелната потпретседателка на СДСМ Радмила Шекеринска верува дека ќе има повеќе кандидати за претседател на СДСМ на претстојните внатрепартиски избори кои првпат ќе бидат со учество на целото членство.

-Се надевам дека ќе има противкандидати со што процесот ќе биде поквалитетен. Ако е само еден кандидат, тоа ќе ја намали важноста на процесот. Подобро е да имаме противкандидати, иако може нема да бидат фаворити, затоа што актуелниот претседател победи на локални избори, на парламентарни, на претседателски избори – рече Шекеринска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести