17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Шегата на овој човек успеа да предизвика над 90.000 раскинувања и 157 разводи: Причината е неверојатна и ќе ве натера и вие да размислите!

Најчитани вести

Оваа шега предизвика медиумски бум

Дниел Слос е шкотски комичар кој стана забележан на сцената по неговата точка на „Jigsaw“. Комичарот успеа да „уништи“ илјадници врски поради шега која трае само 20 минути, што резултираше во разделби и разводи.

Слос не планираше, како што еднаш изјави, да ги раздели паровите. Му пишувале преку социјалните мрежи луѓе дека откако ја виделе епизодата, раскинале со своите партнери затоа што го виделе значењето на пораката на целата теза, со која тој самиот се борел откако неговиот татко му ја кажал целата теорија за „сложувалката“ , дека не би бил среќен ако не ја најде својата сродна душа.

Во емисијата се занимаваше со темата човечки односи, но и партнерства. Тој објасни дека секој има некаде сродна душа. Сепак, многумина се плашат да ја чекаат „вистинската“ затоа што мислат дека ќе останат сами. Затоа тие секогаш се обидуваат да бараат поддршка со пополнување на празниот простор со другата половина. Како резултат, многу врски се вештачки, затоа што луѓето не сакаат да го чекаат вистинскиот партнер.

Според неговите податоци на Twitter до мај 2020 година, прекинати се над 90.000 врски и иницирани се над 157 разводи.

Секако, никој не помислуваше дека гледањето на неговата емисија може да заврши со раскинување.

Без разлика дали таквата анализа е точна или не, таа брзо ги привлече реакциите на гледачите. Решавајќи толку чувствително прашање, Даниел Слос доби неколку илјади пораки од гледачите кои му се заблагодарија и тврдат дека епизодата им ги отворила очите.

– Само што завршив со гледањето на вашата емисија и се сомневав дали донесов правилна одлука или не. Сепак, прашањата и ситуациите што ги покренавте потврдија дека е во ред да кажам дека заслужувам подобро. Претпоставувам дека можете да додадете уште една на списокот.

Дефинитивно се препорачува да се гледа емисијата и да се утврди „колку е силна врската“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com