1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Шевченко демантира дека има лоша атмосфера во соблекувалната на Украина

Најчитани вести

Се појавија шпекулации дека играчите на Украина, Марлос и Јармоленко влегле во конфликт по натпреварот против Холандија, но Шевченко ги негира ваквите гласини

Селекторот на Украина тврди дека атмосферата во нивната репрезентација е на највиско ниво во пресрет на дуелот со Македонија.

„Тие шпекулации се неосновани и злонамерни. Атмосферата е прекрасна, извонредна. Не знам од каде доаѓаат тие гласини, но украинскиот тим е отворен за сите, кој сака може да дојде и да види, и јас ги молам сите да го направат тоа и да се уверат. Вратите ни се отворени на подготовките, нема што да криеме, секојдневно даваме изјави… Смешно ми е кога ќе видам такви информации. Ќе повторам, во тимот има многу добра атмосфера и разбирање, момците дадваат и ќе даваат се од себе за да ја оствариме целта“, изјави селекторот Шевченко.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести