14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Шаќири и Седлоски ги смируваа страстите во Тетово, видео на денот од дербито

Најчитани вести

Шкендија и Шкупи одиграа 0-0, чиста нула беше и однесувањето на „навивачите“ на трибините во Тетово, прекини, навреди, инциденти, расистички навреди, фрлања со тврди предмети, погоден судија кој лежеше на тревата …

Се што не требаше да има нефудбалско на дербито меѓу поранешниот и новиот шампион го видовме на дело, срамно однесување на „љубителите на фудбалот“ на трибините, на навивачите, ако воопшто можат да се наречат така …

Артим Шаќири и Гоце Седлоски, се единствените светли точки во овие немили настани од вчерашното дерби, тренерите на Шкендија и Шкупи се обидоа да ги смират страстите на зовриените „навивачки глави“, во нешто успеаја, во нешто не, но секако ова видео покажува колку големо спортско и фер-плеј срце имаа двајцата тренери на натпреварот во Тетово:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com