36.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

Шахпаска: Неработната недела ќе ги врати семејните вредности, профитот на маркетите не е загрозен

Најчитани вести

Навиките за пазарување треба да се променат и неважно е дали некој ќе пазарува во сабота или некој друг ден и неработната недела нема да ги загрози работните места, тврди Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска околу Законот што треба да ја гарантира неработната недела.

Шопинг центрите и маркетите според неа нема да имаат загуба ако бидат затворени в недела а тоа за работниците ќе значи повеќе време што треба да го минуваат со семејството, вели Шахпаска во интервјуто за „Макфакс“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести