21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Шалке побара полициска заштита за своите фудбалери

Најчитани вести

По хаосот кој настана пред неколкуј дена откако тимот на Шалке и официјално испадна од Бундеслигата, и бркотницата пред стадионот во Гелзенкирхен, во која учествувале двајцата играчи Сеад Колашинац и Шкодран Мустафи, тимот побара силна полициска заштита на своите фудбалери, тврди Билд. Едноставно клубот стравува за животот на своите играчи.

Шалке во вторникот официјално испадна од „елитата“, третпат после 111 години историја. Во 30 меча оствари само две победи.

На тимот му остануваат уште натпревари со Херта, Хофенхајм, Ајнтрахт Франкфурт и Келн.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести