31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

 Шакира со синовите го напушти Мајами

Најчитани вести

Популарната колумбиска пејачка Шакира е видена како го напушта Мајами со синовите Саша и Милан добиени во 12 годишната врска со светската фудбалска ѕвезда Жерар Пике.

Поп-ѕвездата е видена на аеродромот во Мајами како држејќи се за рацете се шета со синовите.

Фотографиите доаѓаат откако шпанскиот обвинител ја предупреди пејачката дека може да биде осудена на осум години затвор доколку биде прогласена за виновна за наводна даночна измама од 15 милиони долари. Имено, Шакира била обвинета за затајување данок во периодот од 2012 до 2014 година додека живеела во Барселона.

Шпанското обвинителство бара и парична казна од 25,4 милиони долари.

Тоа се случи откако латино ѕвездата отфрли вонсудска спогодба која би вклучила и нејзино признавање на погрешно дело. Шакира е обвинета дека се преправала дека живее во странство и користела сложена офшор корпоративна структура за да избегне даноци. Таа е обвинета дека користела незаконски договор од 2012 и 2014 година, кога била во врска со фудбалерот Жерар Пике, кој живее и игра во Барселона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com