18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Чудотворна билка: Моќен сојузник во борбата против уринарните и бубрежните заболувања

Најчитани вести

Магдоносот, билка која ја користиме како зачин, има магични моќи.

Неговата количина во јадењата секогаш е мала, затоа не е доволна да го покрене излачувањето на наталожените течности во телото.

Американскиот доктор, Џон Р. Кристофер важи за добар познавач на билните лекови. Често своите пациенти ги советувал како магдоносот е лек за бубрежните болести.

Магдоносот е одличен сојузник во борбата против уринарните проблеми, бубрежните заболувања и силен диуретик.

Како лек може да се користи коренот и листовите од магдоносот.

Посојат многу рецепти за подоготвка на чај од магдонос. Се користи за слабеење и го исфрла вишокот вода од организмот.

Упатство: Во зовриена вода (околу еден литар) додадете 5 големи лажици сецкан магдонос. Водата оставете ја да отстои околу дваесетина минути, потоа чајот можете да го процедите или да го пиете заедно со исецканиот магдонос.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com