22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Чудата на животот: Семејство остана без дом од земјотрес, но ја доби Ајсел

Најчитани вести

Семејството Сула од албанскиот пристаншен град Драч,кој е најпогоден од катастрофалнот земјотрес, е едно од многуте кои ги загубија своите домови во силниот земјотрес и е сместено во поставените шатори во Манз.

Но,животот на ова семејство им донесе нова радост.

Ардјана на свет ја донесе својата ќерка Ајсел. Прекрасната вест ја пренесе министерката за здравство на Алабанија, Огерта Манастирлиу.

-Чудата на животот. Иако семејството Сула остана без покрив од разорниот земјотрес и е засолнето во шатор во Манз, пред неколку часови се роди Ајсел, нивната ќерка, која е во добра здравствена состојба, исто како и мајката Ардјана. Ајсел ти никогаш нема да бидеш сама – напиша министерката.

Ардјана се породила во Клиниката за гиникологија „Кралица Гералдина” во Тирана.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com