-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Човекот кој се закани со бомба кај Капитол Хил ѝ се предаде на полицијата

Најчитани вести

Човекот кој вчера се закани со бомба во близина на Капитол Хил во Вашингтон ѝ се предаде на полицијата која со него преговарала со него неколку часа. Осомничениот „излезе од возилото и се предаде“, им рече на новинарите началникот на полицијата на тој дел од Вашингтон, Томас Мангер. Според него, маж чиј идентитет не се откри бил уапсен без инциденти. Шефот на полицијата додаде дека се уште се утврдува дали воопшто имало експлозив во возилото на осомничениот.

Конгресот оваа недела не заседава, но персоналот оди во Капитол Хил кој е под строга безбедност од упадот на приврзаниците на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Конгресот на 6 јануари оваа година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com