12.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

Чичарито се враќа во Мексико

Најчитани вести

Фудбалерот на Вест хем, Хавиер Ернандез Чичарито може да се врати во Мексико. Триесет и едногодишниот Мексиканец е во преговори со Гвадалахара, пренесува „Скај спортс”.

Чичарито е „дете” на Гвадалхара. Тој во текот на својата кариера играше и за Чивас, Манчестер јунајтед, Реал Мадрид и Баер.

Актуелниот договор на Чичарите со Вест хем важи до 2020 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com