20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Чистење со моќта на природата, нов чистач на пареа од Горење

Најчитани вести

Почувствувајте ја беспрекорната моќ на чистење со пареа, без никакви хемикалии. Пареата брзо испарува и ги чисти и дезинфицира сите тврди подови во вашиот дом.

Чиста и еколошка, пареата е најприроден начин за чистење и идеална алтернатива на методите за хемиско чистење. Затоа, чистачот на пареа SC1200W од Горење е совршено решение за беспрекорно чист дом.

Подготвен за само 25 секунди и со 2 нивоа на пареа, чистачот на пареа може да се користи на повеќе начини. Може да се користи за чистење кујни, бањи или прозорци. Поради неговата компактна форма, овој чистач на пареа е лесен за употреба и чување.

Чистењето со пареа ви заштедува време и домашен буџет. Погодно е за секојдневно чистење на површини или за годишно длабинско чистење, кое се прави особено на пролет. Поради неговата лесно управлива папуча, чистачот на пареа е дизајниран за постигнување подобри резултати при чистење тесни простории, агли и рабови. Крпите од микрофибер се нежни кон вашиот под, но сепак се моќни за да ја направат површината беспрекорно чиста за кратко време благодарение на пареата. Дури и нечистотијата и маснотиите се раствораат и се отстрануваат за неколку секунди, а чистењето и полирањето што најчесто одзема многу време, сега не е потребно. Пареата ја завршува целата работа.

Чистењето со пареа е корисно и за оние кои страдаат од алергии, бидејќи пареата ја врзува прашината и не исфрла алергени како грини од прашина во воздухот.

Уживајте во вашиот беспрекорен и дезинфициран дом.

Побарајте го новиот чистач на пареа SC1200W од Горење во продажните салони на Горење или нарачајте го онлајн на линкот: https://bit.ly/3tbo44R.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести