Home » Чилвел дефинитивно го пропушта СП во Катар

Чилвел дефинитивно го пропушта СП во Катар

by Журнал.мк

Лондонскиoт фудбалски клуб Челси објави лоша вест за англискиот селектор Герет Саутгејт, откако дефанзивецот Бен Чилвел потешко се повреди во средата против Динамо Загреб и нема да биде во конкуренција за настап на Мундијалот во Катар.

Чилвел заработи повреда на задната ложа , а после лекарските прегледи констатирано е дека станува збор за посериозна повреда која бара подолг период на рехабилитација, што значи дека Чилвел нема да биде дел од селекцијата на „Гордиот албион“.

Тој е втор фудбалер на Челси кој се повредува во пресрет на СП, откако претходно против Милан повреда заработи и Рис Џејмс, кој сега е во рехабилитациска фаза и има „трка со времето“, но мали се шансите дека ќе биде максимално спремен за да се најде меѓу 26-те фудбалери на списокот на Саутгејт.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More