-5.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

Четири нови рендери на смартфони на Nokia прикажуваат свеж дизајн

Најчитани вести

Се чини дека Nokia се подготвува да лансира четири нови смартфони. Иако датумот на лансирање на овие уреди сè уште не е објавен, се појавија рендери на паметни телефони кои доаѓаат благодарение на популарниот дојавувач Еван Блас (@evleaks).

Рендерите го откриваат дизајнот на четири смартфони на Nokia пред официјалното претставување. Овие уреди имаат броеви на модели како што се N151DL, N150DL, N1530DL и N152DL. Засега, официјалните маркетиншки имиња на овие уреди остануваат мистерија.

Ако ги погледнеме рендерите кои се појавија, можеме да видиме дека Nokia N15DL ќе има кружен модул за камера, сличен на постоечките телефони на Nokia. Покрај тоа, рендерот открива дека на уредот нема да му недостасува физички сензор за отпечатоци. Копчињата за вклучување и јачина на звук ќе се наоѓаат на десната страна, додека 3,5 милиметарскиот аудио приклучок ќе се наоѓа на горната страна.

На предната страна уредот ќе има засек во форма на капка, во која ќе има селфи камера. Преминувајќи кон рендерите на Nokia N150DL, тој ќе има и засек во форма на капка за селфи камерата и 3,5 милиметарски приклучок за аудио на врвот. Ако го погледнеме задниот дел на уредот, можеме да видиме дека паметниот телефон ќе има тројна камера проследена со LED блиц.

Третиот уред на Nokia го носи моделот N1530DL. Ќе може да се пофали и со поставка со три камери во задниот дел. Смартфонот ќе има засек во форма на капка и 3,5 мм аудио приклучок на горниот дел. Можеме да очекуваме дека овој уред ќе има и страничен сензор за отпечатоци.

На крајот, но не и најмалку важно, најновиот рендер е Nokia N152DL. Се чини дека Nokia N152DL е паметен телефон од почетно ниво, чиј дизајн се совпаѓа со оној на Nokia C1 2nd Edition. Смартфонот ќе има една камера на задната страна која ќе ја следи LED блиц. Уредот ќе има старомоден дизајн на кутија, екран 18:9 и аудио приклучок од 3,5 милиметри на врвот.

Засега спецификациите на овие уреди ни се целосно непознати. Во следните денови ќе дознаеме повеќе детали за овие уреди доколку се појават на некој сертификат или бенчмарк.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com