26.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Четири лица убиени во пукање во Калифорнија

Најчитани вести

Четири лица загинаа, а едно е повредено во пукање во канцелариска зграда југоисточно од Лос Анџелес, Калифорнија, соопшти рано утрово американската полиција.

Меѓу убиените е и едно дете за кое не е познато зошто бил во просториите на канцелариската зграда за време на инцидентот.

Напаѓачот е ранет како одговор на полицијата која излегла на местото на инцидентот.

Детали за мотивот за нападот не се познати.

Во напад на супермаркет во американската држава Колорадо минатата недела загинаа десет лица, додека во престрелка пред две недели во државата Џрџија загинаа осум лица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести