9.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Четири лица загинаа во фабрика за пиротехника на Сицилија

Најчитани вести

Најмалку четири лица загинаа во експлозија во фабрика за пиротехника на италијанскиот остров Сицилија.

Четири лица се повредени и се наоѓаат во критична состојба.

Семејството, кое ја води фабриката, ја купило компанијата пред нешто повеќе од 10 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com