Home » Четири жртви при пожар во дом за стари и изнемоштени лица во Варна

Четири жртви при пожар во дом за стари и изнемоштени лица во Варна

by Журнал.мк

Четири лица загинаа во пожар во дом за стари и изнемоштени лица во Варна, Бугарија, соопшти локалната полиција.

Меѓу загинатите се тројца мажи на возраст од 70 до 73 години и една 88-годишна жена, пренесоа бугарските медиуми.

Од домот се евакуирани 20 луѓе.

Полицијата ги истражува причините за пожарот. Началникот на полицијата во Варна, Атанас Михов изјави дека 53-годишен штитеник на домот за стари лица е осомничен дека го подметнал пожарот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More