8.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Четиригодишно дете прегазено со трактор во Беровско

Најчитани вести

Четиригодишно дете било прегазено со трактор во село Двориште, Берово. Според информациите на МВР, детето со тешки повреди било пренесено во Медицинскиот центар Штип.

Несреќата се случила вчера околу 15:30 часот, пред мостот на Дворишка река. М.Т.(49) управувал трактор „фиат 446 ДТ“, кој влечел приколка, во која биле Н.Т.(49) и уште две деца. Едно од децата на четиригодишна возраст паднало и било прегазено со десното тркало.

Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Здравствениот дом Берово за укажување лекарска помош, а потоа во Медицинскиот центар Штип.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести