-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Четврток неработен ден

Најчитани вести

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Македонија, 8 декември 2022 година (четврток), ‘’Св. Климент Охридски”, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Mинистерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита празникот “Св.Климент Охридски”.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести