10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Четвртиот албум на Адел излегува на 19 ноември

Најчитани вести

Британската поп ѕвезда Адел објави дека нејзиниот прв албум по шест години пауза излегува на 19 ноември. Таа го сними албумот по големи промени и турбуленции во својот приватен живот и го нарече „30“, според возраста на која што се омажи и раздели од сопругот Сајмон Конеки во 2018.

„Откако се фрлив во лавиринт од апсолутен хаос и внатрешни превирања, сега се чувствувам подобро. Подготвена сум конечно да го објавам овој албум“, напиша Адел на Инстаграм.

Првиот сингл од новиот албум „Easy On Me“ излегува утре.

Претходните два албума на Адел, „21“ и 25“, се продадоа во вкупно 53 милиони примероци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com