32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Четворица тешко повредени во сообраќајка кај Росоман

Најчитани вести

Прилеп, 13 декември- Вчера утро околу 6.10 часот на магистралниот пат  Градско – Прилеп, на крстосницата на улицата „Пролетерска“ со магистралниот пат за Росоман, се случила сообраќајна незгода помеѓу камион „мерцедес“ управувано од Д.З. (45) од Штип и автомобил „фолксваген шаран“ управувано од Д.Ч.(49) од Кавадарци.

Во незгодата повредени се возачот на патничкото возило и сопатниците С.Ф.(52) од Неготино, С.П.(38) од Кавадарци, К.Ј.(46) од Неготино и С.П.(76) од Кавадарци. Сите повредени биле пренесени во болницата во Кавадарци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com