9.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Четворица повредени во трката со бикови во Шпанија

Најчитани вести

Шпанските власти денеска објавија дека четири лица биле повредени во трката со бикови на улиците на Памплона.

Според Црвениот крст, три лица биле нагмечени и едно лице се онесвестило, но никој не бил прободен со рогови во трката долга 850 метри.

Трките во Памплона започнаа во неделата, оттогаш убодни рани добиле двајца Американци и двајца Шпанци.

Деветдневниот фестивал на Свети Фермин привлекува авантуристи и љубители на бикови од целиот свет.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com