4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Честитка од премиерот Заев по повод Денот на албанската азбука: Заедно растеме, учиме, се развиваме, 111 години

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев денеска на својот профил на Фејсбук објави видео честитка до припадниците на албанската етничка заедница во Република Македонија по повод одбележувањето на 22 Ноември – Денот на албанската азбука.

– Заедно растеме, учиме, се развиваме, 111 години. Честит Ден на албанската азбука!, се наведува во придружниот текст на видео честитката на Заев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести