16.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

Честитка на градоначалникот Ганиу по повод Денот на Европа

Најчитани вести

Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу упати честитка по повод 9 Мај – Денот на Европа.

– Денес, кога го славиме овој ден и сме толку блиску до Европската унија, сакам да потсетам дека европските вредности се секогаш синоним за мир, економски и културен развој, благосостојба и дека мора да ги зачуваме овие вредности многу внимателно. Да не заборавиме во ниту еден момент дека нашата главна цел е членство во Европската унија, стои во честитката од градоначалникот Висар Ганиу.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести