4.1 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Челси ќе наредното лето ќе тргне по потписот на Де Лихт

Најчитани вести

Челси ги крои плановите за наредната сезона. „Сините“ имаат намера да ја засилат одбраната. Во овој преоден рок им пропадна трансферот на Жил Кунде од Севилја, а според некои шпекулации, ПСЖ ја одбил нивната понуда од 100 милиони евра за Маркињос.

Англиските медиуми тврдат дека Челси наредното лето ќе тргне по потписот на Матијас Де Лихт.

Холанѓанецот има договор со Јувентус до јуни 2024 година. Челси имале намера да ја активира откупната клаузула од 150 милиони евра.

Челси мора да го засили овој дел од тимот, бидејќи е извесно дека Антонио Ридигер ќе замине од „Стенфорд Бриџ“ како слободен играч. Германецот имал понуди од шест клуба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com