Home » Челси преговара со Каспер Шмајхел за голманската позиција

Челси преговара со Каспер Шмајхел за голманската позиција

by Lina Muslija

Англискиот премиерлигаш Челси е заинтересиран за голманот на Ница и дански репрезентативец Каспер Шмајхел. Лондонскиот клуб е во потрага по замена за Кепа Аризабалага, кој замина на едногодишна позајмица во Реал Мадрид.

Во моментов Челси има само еден голман, Роберто Санчез, откако Едуард Менди замина во Ал-Ахли.

Каспер Шмајхел има договор со Ница до јуни 2025 година, но е расположен да се врати во Премиерлигата. Тој во минатото беше член на Лестер, а претходно бранеше и за Лидс, Нотс Каунти, Ковентри, Кардиф, Фалкирк, Бери, Дарлингтон и Манчестер Сити.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More