Home » Челси одбиле уште една понуда од Интер за Лукаку

Челси одбиле уште една понуда од Интер за Лукаку

by Журнал.мк

Раководството на Челзи ја одби понудата на Интер за напаѓачот Ромел Лукаку. Италијанскиот новинар Фабрицио Романо пренесува дека клубот од Милано понудил седум милиони евра (пет + два милиони бонуси) за белгискиот репрезентативец.

„Сините“, минатото лето го вратија напаѓачот од Интер на „Стемфорд Бриџ“ за 97,5 милиони фунти.

Во текот на денот се очекува повторно да разговараат претставниците на италијанскиот и англискиот клуб, а Интер, според Романо, биле подготвени да ја зголемат сумата.

Лукаку минатата сезона постигна 15 гола и забележа две асистенции на 44 натпревари за Челзи во сите натпреварувања.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More