24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Челзи нуди богатство за Нејмар

Најчитани вести

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар би можел следното лето да се пресели во Челзи, пренесува шпански „Ел Десмарк“. Лондончаните имаат намера да дадат дарежлива понуда и на клубот и на играчот.

По истекот на забраната за трансфер, Челзи ќе плати 300 милиони евра на ПСЖ, додека на играчот ќе му биде понуден договор со плата од 42 милиони, што ќе го направи најплатен фудбалер на светот.

Во изминатиот трансфер прозорец, Бразилецот можеше да го напушти ПСЖ. Барселона и Реал беа активно заинтересирани за него, но на крајот тој остана во Париз.

На три натпревари оваа сезона, Нејмар има постигнато два агола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com