8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Челзи не чека повеќе за Кунде

Најчитани вести

Очигледно дека тимот на Челзи ќе има нов дефанзивец. Досегашниот член на Севиља, Жил Кунде ќе се пресели во Лондон и тоа за цената која што неговиот сегашен клуб ја бара.

Тој има откупна клаузула од 80 милиони, Севиља побарува минимум 70, а Чекзи велат англиските медиуми дека нема намера повеќе да преговара туку ќе ја исплати сумата која што Шпанците ќе ја побараат.

Кунде е еден од најперспективните млади дефанзивци во Европа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com