21 C
Skopje
Friday, May 14, 2021

„Чекај, застани да поразговараме!“: Преслатка снимка од изненадувачки брза панда која брка паун

Најчитани вести

Многумина веруваат дека пандите се тромави и спори животни.

Меѓутоа, пандите умеат да бидат многу брзи кога бркаат плен, а снимката која овие денови се појави на Твитер го покажува тоа.

На снимката се гледа како пандата била толку збунета и шокирана од паунот, што почнала да го брка низ шумата.

Шарената птица успеала да ѝ побегне на пандата без никаков проблем, но тоа не ја вознемирило премногу пандата која покажала некои ‘нинџа’ движења, тркалање и скокање по земјата пред да продолжи да јаде бамбус.

Погледнете ја снимката во продолжение. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести