1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Чекаме пред вратата на ЕУ со години и веќе ништо не ме изненадува, вели Рама

Најчитани вести

Чекаме пред вратата на ЕУ со години и веќе ништо не ме изненадува од Брисел, бидејќи секој ден има внатрешна динамика и секој ден по некоја тешка историја, вели албанскиот премиер Еди Рама.

Тој за француската телевизија Франс 24 изјави дека повеќе ништо не може да го изненади.

Рама ја поздрави „одлуката на ЕУ да ги отвори вратите за Албанците“, истовремено велејќи дека „направивме сериозна работа и со резултати кои беа ценети од целиот свет“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести