17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Чалханоглу бара седум, Милан му нуди четири милиони евра годишно

Најчитани вести

Милан продолжува да преговара за нов договор со играчот за врска Хакан Чалханогу, пренесува новинарот на „MilanNews.it“, Антонио Витиело.

Според изворот, управата на италијанскиот клуб не сака да го смести играчот во друг тим. Милан е подготвен да му исплати на играчот од средниот ред четири милиони евра годишно (плус бонуси).

Претходно, Турчинот изјави дека сака да добие седум милиони евра во клубот од Милано.

Тековниот договор меѓу фудбалерот и Милан се пресметува до летото 2021 година. Во тековната сезона во Серија А, тој одигра 18 натпревари, постигна еден гол и реализираше осум асистенции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com