31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Чавушоглу: На Турција не ѝ е потребна ничија дозвола за да спроведе воени офанзиви

Најчитани вести

На Турција не ѝ е потребна ничија дозвола за да спроведе воени офанзиви против осомничени курдски милитанти во Сирија, изјави министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу.

Изјавата се случува два дена по Самитот во Техеран, каде и Русија и Иран се спротивставија на предлогот на Турција за нова воена операција во северна Сирија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com