2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Цуцуловски: Организатор на 27 април е тој што најмногу доби од настаните, тие што се осудени никако не смее да одговараат за тероризам

Најчитани вести

Професорот Љубомир Цуцуловски, во гостување на ТВ „Канал 5“ говороше за случувањата на 27 април при што истакна дека организатор на случувањата на 27 април е тој што најмногу доби од тие случувања.

Како што потенцира Цуцуловски, правното насилство што е направено при гласањето на Талат Џафери на 27 април е е пострашно од физичкото насилство, затоа што пред да влезат луѓето во парламентотсе доведе во прашање опстанокот на една држава со тоа што се случуваше внатре, односно тоа неуставно гласање за Претседател на Собранието.

Професорот вели дека за него пострашно е прекршувањето на законите што го прави држвата отколку тоа го прават граѓаните.

Исто така, Цуцуловски е дециден дека луѓето кои на 27 април влегоа во Собрание не требало да ги судат за тероризам.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com