25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Црногорскиот Парламент повторно го изгласа Законот за слобода на вероисповед

Најчитани вести

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ денеска изјави дека повторно се усвоени сет закони, меѓу кои и измените и дополнувањата на Законот за слобода на вероисповед.

Усвоените закони треба да бидат потпишани од претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ.

Кривокапиќ изрази уверување дека црногорскиот претседател ќе ги потпише законите.

– Теоретски е можно Ѓукановиќ да не ги потпише законите, но тој е искусен политичар и тоа нема да се случи, истакна Кривокапиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com