Црквата одби да ги венча, но свадба сепак имаше: Милјана се омажи за Милојко

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Дваесет и едногодишната Милијана се ожени за нејзината љубов – 53 години постариот Милојко. Двојката која со месеци е хит во регионот, ја направи својата свадба во саботата во нивното село Пожега во Србија.

На свадбата не дојдоа децата на Милојко од претходниот брак, ниту родителите на невестата. Тие се потпишаа само во матично, затоа што црквата не им дозволи венчавка поради разликата во нивните години.

Целата венчавка беше многу весела, луѓето танцуваа, со нетрпение ја очекувавме. До 2 часот останавме во ресторанот и се вративме дома околу 3 часот наутро. Плачев од среќа, не плачев вистински, туку испуштив неколку солзи, зашто моите родители не беа таму, само мајка ми ми испрати порака. Не сакам да објавам јавно што ми напиша, рече Милијана за „Блиц “.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.