-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Црвена звезда разочара, одигра само нерешено против Шериф во Белград

Најчитани вести

Црвено-белите разочараа на првиот натпревар против Шериф Тираспол преку кој треба да се пласираат во плеј-офот за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите.

Тираспол имаше и водство во Белград, тие поведоа со погодок на Кастенада во 33. минута. Изедначи Диони со гол во самиот финиш од првото полувреме.

Кканга во 58. минута заработи втор жолта картон па Црвена звезда повеќе од половина час играше со фудбалер помалку.

На свој терен киксна и Олимпијакос кој се спасуваше од пораз против Лудогорец.

Бугарскиот тим поведе во 50. минута преку Десподов, изедначи Камара на три минути пред крајот.

ПСВ со 3-0 го победи Митјиланд во Ајндховен, Монако со 2-0 славеше на гостувањето кај Спарта Прага, Ренџерс со 2-1 загуби кај Малме.

Резултати трето квалификациско коло за ЛШ:

Малме – Ренџерс 2:1
Спарта Прага – Монако 0:2
Клуж – Јанг Бојс 1:1
Генк – Шахтар 1:2
ПСВ – Митјиланд 3:0
Црвена звезда – Шериф 1:1
Олимпијакос – Лудогорец 1:1

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com