21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Ципрас му се заблагодари на Папата за неговата поддршка на Преспанскиот договор

Најчитани вести

Го сретнав Папата Францис во Ватикан. Му заблагодарив од сѐ срце за неговата поддршка на Грција во напорите да се справи со кризата. За неговата порака за социјална правда и заштитата на најранливите кои трпат последици од мерките за штедење. За неговата поддршка кон мирот и соработката на Балканот, искажани од Скопје со Преспанската спогодба.

Συνάντηση με τον Πάπα Φραγκίσκο στο Βατικανό. Τον ευχαρίστησα από καρδιάς για την στήριξή του στην Ελλάδα στην…

Posted by Alexis Tsipras on Saturday, September 21, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com