27.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Цеца ја напушти Србија по поменот за покојниот Аркан

Најчитани вести

Српката музичка sвезда Цеца Ражнатовиќ полека, но сигурно доаѓа до крајот на една година што беше повеќе од успешна. Пред точно еден месец, се ожени нејзиниот син Вељко, неодамна го славеа Свети Никола, а сега ја чека настапот за 2020 година во хотел во Белград и потоа ќе пее во Будва.

– Оваа година беше повеќе од одлична. Убавите настани се одвиваа. Како и секоја година, на 15 јануари, излегуваме на гробиштата за да ја одбележиме годишнината од смртта на мојот сопруг Жељко, а после тоа одам на одмор со сестра ми Лидија. Имав можност да уживам во многу егзотични дестинации, но имам најубаво време за одмор на овој остров. Никаде не е поубаво отколку во вашата куќа. Уживам во мирот, погледот кон морето и тишината. Ми се чини како луѓето да мислат дека не сум во Србија, затоа телефонот ми sвони помалку кога сум на Кипар – вели Цеца и додава дека нема посебна желба, затоа што таа ја реализирала најважната работа.

– Знам дека звучи како клише, но здравјето е најважно. Не само моето семејство, но на сите им посакувам здрав и среќен живот. Со нетрпение ги чекам празниците, одморите со сестра ми, но и нови концерти што ме чекаат после празниците – завршува пејачката.

Цеца вели дека не може даго дочека пристигнувањето на новиот член на семејството – нејзиното прво внуче од синот Вељко и снаата Богдана.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com