27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Цеца Ражнатовиќ: Сега ќе ви раскажам како настана песната “Кукавица”

Најчитани вести

Цеца Ражнатовиќ оваа година прослави 30 години постоење на музичката сцена, а самата таа за едно интервју се присетила како во 1991 година направила пауза и одлучила да ги промени соработниците со кои дотогаш соработувала, а во чиј период настанале хитовите „Цветак зановетак“ и други.

-Направив пауза од една година. Сакав да го променам тимот и да направам нешто поинакво. Имав визија песните да ми бидат со посилна порака. Веќе станав девојка, целосно сакав моите песни да бидат поинакви. Потоа дојдоа Марина и Фута. Се препознав во нивните песни и го сакам тој начин на пишување и обраќање на публиката.

слика

Инаку, Цеца Ражнатовиќ отсекогаш се гордеела со своето родно село Житораѓа, а неодамна на Инстаграм профилот објавила и снимка од семејната куќа во која пораснала.

Пејачката неодамна ја реновирала својата семејна куќа и не изгледа баш исто како и кога фолк-дивата живеела во неа со семејсвото.

Видеото погледнете го ТУКА.

Цеца Ражнатовиќ е многу врзана за своите родители. Со нивна дозвола како 16 годишна девојка замина во Белрад да гради музичка кариера. Тие немаа ништо против и кога во 1995 година таа реши да се мажи за Аркан иако зетот беше на лош глас.

Цеца никогаш не ги заборави родителите и родното село Житораѓа каде реодвно оди.Мира и Слободан Величковиќ беа главни гости на свадбата на внукот Вељко па беа со ќерката и по одењето по невестата

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com