1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Цеца на неколку дена пред свадбата на син и завршила во болница!

Најчитани вести

Познатата фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ пред неколку дена во попладневните часови го напуштила својот дом и се упатила кон Клиничкиот центар во Србија, објавуваат српските медиуми.

Пејачката била „уловена“ од страна на екипата на емисијата „Папарацо лов“ како во друштво на својот возач дошла до Клиниката. Таму пејачката, која интензивно се подготвува за свадбата на синот Вељко, се задржала околу половина час.

Цеца во болницата била без шминка и фризура додека на себе носела големи очила за сонце, а веднаш по прегледите си заминала во својот дом на Дедиње. За што точно станува збор не е познато, бидејќи таа не сакала да зборува на оваа тема со медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести